?

W czym możemy Ci pomóc?

Bezpieczne hasło i profilaktyka

Hasło do logowania jest głównym zabezpieczeniem prywatności konta e-mail. Systemy Poczty o2 posiadają szereg zabezpieczeń dbających o bezpieczeństwo konta, lecz w celu zapewnienia maksymalnej ochrony wymagany jest minimalny wkład pracy Użytkownika.
Aby konto było bezpieczne należy zastosować się do poniższych porad:

- logowanie powinno odbywać się z urządzeń, które posiadają zabezpieczenia (np. program antywirusowy);
- używane hasło powinno być przypisane tylko do poczty o2 (do żadnego innego serwisu);
- hasło musi się składać minimum z 8 znaków i zawierać co najmniej jedną wielką literę oraz cyfrę;
- hasło należy zmieniać raz na pół roku - jeżeli system wymusza zmianę hasła należy zastosować się do wyświetlanego komunikatu.
- Jeśli otrzymasz odnośnik do strony Poczty o2 z prośbą o zalogowanie, sprawdź pasek adresu, czy na pewno jest to strona o2 (np. poczta.o2.pl, www.o2.pl, mail.tlen.pl, www.tlen.pl). Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - wpisz adres ręcznie;
- Metoda odzyskania hasła SMS-em jest znacznie bardziej bezpieczna niż Pytanie i Odpowiedź;
- W miejscach publicznych (np. kafejka, biblioteka) nie korzystaj z opcji zapamiętywania hasła w przeglądarce, a po zakończonej pracy pamiętaj o wylogowaniu się;
wydrukuj

Czy potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Dołożyliśmy starań, aby informacje zawarte w naszym systemie pomocy były kompleksowe i wyczerpujące. Jeżeli mimo to nie udało Ci się rozwiązać problemu - możesz skontaktować się z nami bezpośrednio.

potrzebujesz więcej pomocy ?

Twoje IP

Sprawdź swój adres IP, właściwości łącza, konfigurację przeglądarki i inne ważne parametry w aplikacji TwojeIP:

Warto wiedzieć

Masz zablokowane konto?
Przyczyn blokady konta może być wiele, dlatego w celu sprawdzenia konkretnej przyczyny prosimy o podanie loginu zablokowanego konta.

PAMIĘTAJ!
Abyśmy mogli odpowiedzieć na zgłoszenie, prosimy o podanie adresu który nie jest zablokowany i na który możemy odpowiedzieć na Państwa zgłoszenie.

Historia wyszukiwania

Ostatnio wyszukiwane tematy