Jak logować się kontem Facebook do 1login od WP?

1.Jak utworzyć konto 1login od WP za pomocą Facebook ?

Każdy kto posiada konto Facebook może założyć konto 1login od WP.

Na początek na stronie logowania należy wybrać logowanie za pomocą Facebooka:

Jeżeli na urządzeniu jesteśmy już zalogowani do profilu Facebook to pojawi nam się komunikat o uprawnieniach jakie otrzymuje 1login od WP.

Wybierając edytuj możemy zweryfikować jakie dane otrzyma aplikacja.
Niezbędne do aktywowania usługi będzie przesłanie adresu e-mail powiązanego z portalem społecznościowym.
W przypadku odznaczenia zgody na pobranie adresu mailowego nie będzie możliwości założenia konta 1login od WP poprzez Facebook.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych poprzez zaloguj z Facebook znajdują się w komunikacie w sekcji poniżej – Zasady ochrony prywatności i Regulamin.

Jeżeli nie jesteśmy zalogowani do Facebook na urządzeniu z którego korzystamy pojawi się okno do zalogowania :
W następnym kroku przejdziemy do akceptacji zgód niezbędnych do założenia konta 1login od WP:

Należy dokładnie zapoznać się z regulaminem oraz polityką prywatności oraz zaznaczyć wymagane pola do założenia konta 1login od WP i przejść dalej.


Następnie pojawi nam się informacja o pomyślnym zalogowaniu do 1 login od WP.
W kolejnym kroku wyświetlone zostanie krótkie wprowadzenie dotyczące usługi.


W ten sposób znajdziemy się na stronie głównej.

Jeżeli podczas pierwszego logowania nie uzupełnimy danych osobowych w zakładce Dane konta zostaniemy o to poproszeni przy każdym kolejnym logowaniu.

Po wybraniu ‘zabezpiecz dodatkowo konto’ zostaniemy poproszeni o wprowadzenie pełnej daty urodzenia.
Wszystkie wprowadzone dane będą pomocne podczas weryfikacji przeprowadzanej z Biurem Obsługi Klienta w przypadku utraty dostępu do konta.
Jeżeli wybierzemy pomiń to w dowolnym czasie dane będziemy mogli uzupełnić w zakładce Dane konta.2.Jak nadać hasło do konta 1login?Po zalogowaniu do 1login od WP w zakładce Bezpieczeństwo przy opcji "Hasło" wybieramy "Zmień".
Pojawi nam się wówczas okno z możliwością nadania hasła do skrzynki.

Jeżeli nie nadamy hasła to podczas kolejnych logowań nadal będziemy mogli to zrobić.3.Jak odłączyć FB od konta 1login od WP?


Po zalogowaniu w zakładce ‘Bezpieczeństwo’ na dole sekcji możemy odłączyć logowanie za pomocą Facebooka od konta 1 login od WP zachowując konto.W pierwszym kroku należy wybrać "odłącz". Ze względów bezpieczeństwa, na tym etapie należy podać hasło do konta 1login od WP lub skorzystać z kodu PIN przesłanego na adres e-mail którym logujemy się do Facebooka:

Po wprowadzeniu PINu i wybraniu zweryfikuj zostaniemy poproszeni o potwierdzenie odłączenia.
Następnie pojawi się okno z możliwością nadania hasła do 1login od WP.

Jeżeli nie nadamy hasła i wybierzemy anuluj to nadal będziemy mogli to zrobić w zakładce Bezpieczeństwo.
Uwaga: W sytuacji kolejnego logowania do 1login od WP hasło będziemy mogli nadać przez wybranie na stronie logowania nie pamiętam hasła lub klikając zaloguj z Facebook.

W sytuacji, w której wcześniej nadaliśmy hasło do naszego konta 1login od WP pojawi się monit o wprowadzenie hasła.


Konto, które posiada nadane hasło pozwoli po autoryzacji hasłem na odłączenie natychmiastowe.
Na koncie, na którym nie zostało nadane hasło wyświetli się informacja:

Po ponownym zatwierdzeniu odłączania konta, otrzymamy monit o nadanie hasła do konta 1login od WP, aby w przyszłości bez problemów logować się do aplikacji.

W ten sposób zakończymy sukcesem odłączenie konta Facebook. Spowoduje to, że przy kolejnym logowaniu konieczne będzie podanie ustalonego wcześniej hasła do 1login od WP lub przepisaniu PINu przesłanego na adres mailowy.


Jeżeli postanowimy na nowo połączyć konto Facebook z 1login od WP należy podczas logowania wybrać  zaloguj się z Facebook, co spowoduje ponowne podłączenie.

4.Czy jeżeli mam adres e-mail WP Poczty lub Poczty o2 to czy mogę skorzystać z opcji zaloguj z Facebook do konta 1login od WP?Użytkownicy konta Facebook założonego za pomocą WP Poczty oraz Poczty o2 nie mogą skorzystać z opcji zaloguj z FB.
Przy próbie zalogowania pojawi się następujący komunikat:

Aby zalogować się do 1login od WP należy przejść na stronę logowania, wybrać załóż konto i postępować zgodnie z wyświetlanymi informacjami.

Jest to zabezpieczenie ograniczające ryzyko utraty dostępu do konta pocztowego w przypadku kiedy Użytkownik straci dostęp do profilu Facebook.


5.Nie pamiętam hasłaAby zresetować hasło do konta 1login od WP należy na formularzu logowania wybrać opcję "Nie pamiętasz hasła?", a następnie przejść dalej po wprowadzeniu adresu mailowego.
Otrzymamy wówczas informację, że na adres mailowy, którym logujemy się do 1 login od WP poprzez Facebook została wysłana wiadomość z PINem do odzyskania dostępu.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.