Jak logować się kontem Google do 1login od WP ?


1.Jak utworzyć konto 1login od WP za pomocą Google ?

Każdy kto posiada konto Google może założyć konto 1login od WP.

Na początek na stronie logowania wybierz logowanie za pomocą Google:

W przypadku posiadania kilku kont Google wybierz z listy to z którego chcesz skorzystać.W następnym kroku przejdziesz do akceptacji zgód niezbędnych do założenia konta 1login od WP:

Zapoznaj się dokładnie z regulaminem oraz polityką prywatności oraz zaznacz wymagane pola do założenia konta 1login od WP i przejdź dalej.


Następnie pojawi się informacja o pomyślnym zalogowaniu do 1 login od WP.
W kolejnym kroku wyświetlone zostanie krótkie wprowadzenie dotyczące usługi.


W ten sposób znajdziesz się na stronie głównej.

Jeżeli podczas pierwszego logowania nie uzupełnisz danych osobowych w zakładce Dane konta to przy kolejny logowaniu pojawi się kolejna prośba o wprowadzenie.

Po wybraniu ‘zabezpiecz dodatkowo konto’ pojawi się informacja z prośbą o wprowadzenie pełnej daty urodzenia.
Wszystkie wprowadzone dane będą pomocne podczas weryfikacji przeprowadzanej z Biurem Obsługi Klienta w przypadku utraty dostępu do konta.
Jeżeli wybierzesz pomiń to w dowolnym czasie dane będzie możliwość uzupełnienia danych w zakładce Dane konta.

2.Jak nadać hasło do konta 1login?

Po zalogowaniu do 1login od WP w zakładce Bezpieczeństwo przy opcji "Hasło" wybierz "Zmień".
W pierwszej kolejności pojawi się informacja,że na Twój adres mailowy został przesłany kod PIN w celu potwierdzenia tożsamości.


Pojawi się wówczas okno z możliwością nadania hasła do skrzynki.


Jeżeli nie nadasz hasła to podczas kolejnych logowań nadal będzie taka możliwość.

3.Jak odłączyć Google od konta 1login od WP?

Po zalogowaniu w zakładce ‘Bezpieczeństwo’ na dole sekcji możesz odłączyć logowanie za pomocą Google od konta 1 login od WP zachowując konto.W pierwszym kroku wybierz "odłącz". Ze względów bezpieczeństwa, na tym etapie podaj hasło do konta 1login od WP lub skorzystaj z kodu PIN przesłanego na adres e-mail którym logujesz się do Google:

Po wprowadzeniu PINu i wybraniu zweryfikuj potwierdź odłączenie.
Następnie pojawi się okno z możliwością nadania hasła do 1login od WP.

Jeżeli nie nadasz hasła i wybierzesz anuluj to nadal będzie można to zrobić w zakładce Bezpieczeństwo.
Uwaga: W sytuacji kolejnego logowania do 1login od WP hasło będzie można nadać przez wybranie na stronie logowania nie pamiętam hasła lub klikając zaloguj z Google.

W sytuacji, w której wcześniej nadaliśmy hasło do naszego konta 1login od WP pojawi się monit o wprowadzenie hasła.


Konto, które posiada nadane hasło pozwoli po autoryzacji hasłem na odłączenie natychmiastowe.
Na koncie, na którym nie zostało nadane hasło wyświetli się informacja:

Po ponownym zatwierdzeniu odłączania konta, otrzymasz monit o nadanie hasła do konta 1login od WP, aby w przyszłości bez problemów logować się do aplikacji.

W ten sposób zakończysz sukcesem odłączenie konta Google. Spowoduje to, że przy kolejnym logowaniu konieczne będzie podanie ustalonego wcześniej hasła do 1login od WP lub przepisaniu PINu przesłanego na adres mailowy.


Jeżeli postanowisz na nowo połączyć konto Google z 1login od WP to podczas logowania wybierz zaloguj się z Google, co spowoduje ponowne podłączenie.


4.Nie pamiętam hasła

Aby zresetować hasło do konta 1login od WP na formularzu logowania wybierz opcję "Nie pamiętasz hasła?", a następnie przejdź dalej po wprowadzeniu adresu mailowego.
Otrzymasz wówczas informację, że na adres mailowy którym logujesz się do 1 login od WP poprzez Google została wysłana wiadomość z PINem do odzyskania dostępu.

5.Czy jeżeli mam adres e-mail WP Poczty lub Poczty o2 to czy mogę skorzystać z opcji zaloguj z Google do konta 1login od WP?

Jeżeli posiadasz konto Google założone za pomocą WP Poczty oraz Poczty o2 to nie możesz skorzystać z opcji zaloguj z Google.

Przy próbie zalogowania pojawi się następujący komunikat:Aby zalogować się do 1login od WP należy przejdź na stronę logowania, wybierz załóż konto i postępuj zgodnie z wyświetlanymi informacjami.

Jest to zabezpieczenie ograniczające ryzyko utraty dostępu do konta pocztowego w przypadku kiedy stracisz dostęp do konta Facebook

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.