Zmiany regulaminu WP Poczty

10 listopada 2024 weszły w życie zmiany regulaminu.

W celu zapoznania się z nimi, przejdź na stronę: https://pomoc.o2.pl/regulamin/2024-11-10 


Czego dotyczą zmiany w regulaminie?

  • Sposobu zawarcia Umowy.
  • Warunków odstąpienia od Umowy.
  • Warunków rozwiązania Umowy.
  • Odesłania do Cennika Usług.
  • Danych dotyczących jakości Usługi, w szczególności minimalnych oferowanych poziomów jakości Usług.
  • Uprawnień odszkodowawczych Użytkownika.
  • Zakresu działań podejmowanych przez WP w związku z przypadkami naruszenia bezpieczeństwa sieci lub usług, zagrożeniami takim naruszeniem lub podatnością na wystąpienie naruszenia.

Zmian dotyczą zapisy:

Od 10 listopada 2024Dotychczasowe brzmienie

III. Założenie konta

  1. Korzystanie z Konta Płatnego wymaga uiszczania opłat subskrypcyjnych należnych za dany okres rozliczeniowy. Wysokość opłat i okresów subskrypcyjnych określa Cennik dostępny tutaj

III. Założenie konta

  1. Korzystanie z Konta Płatnego wymaga uiszczania opłat subskrypcyjnych należnych za dany okres rozliczeniowy.

III. Założenie konta

11. Użytkownik może odstąpić od umowy o świadczenie Usługi w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Użytkownik wysłał informację o odstąpieniu przed upływem terminu na adres do kontaktów podany przez WP. W przypadku odstąpienia od Usługi Konta Płatnego, Użytkownik otrzyma zwrot należności z tytułu zawartej umowy niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym WP została poinformowany o odstąpieniu od umowy. Użytkownikowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za jego wyraźną zgodą przed upływem 14-dniowego terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez WP o utracie prawa odstąpienia od umowy, tj. z chwilą aktywacji i udostępnienia Usługi.

III. Założenie konta

11. Użytkownik może odstąpić od umowy o świadczenie Usługi w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Użytkownik wysłał informację o odstąpieniu przed upływem terminu na adres do kontaktów podany przez WP. Użytkownikowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za jego wyraźną zgodą przed upływem 14-dniowego terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez WP o utracie prawa odstąpienia od umowy, tj. z chwilą aktywacji i udostępnienia Usługi.

III. Założenie konta

13. Utrwalenie oraz potwierdzenie Klientowi istotnych postanowień umowy o świadczenie Usługi następuje w drodze wiadomości e-mail przesłanej na Konto Użytkownika.

 Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

11. WP może wypowiedzieć Użytkownikowi umowę o świadczenie Usługi z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego jeden miesiąc, z zastrzeżeniem pozostałych postanowień Regulaminu.

 

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

9. WP może wypowiedzieć Użytkownikowi umowę o świadczenie Usługi z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego jeden miesiąc.

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

12. WP może dokonać jednostronnej zmiany warunków umowy o świadczenie Usługi w przypadku, gdy:

    1. konieczność wprowadzenia zmian wynika:
      1. bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa, w szczególności ze zmiany stawek podatku od towarów i usług,
      2. z decyzji Prezesa UKE;
      3. proponowane zmiany:
  • są wyłącznie na korzyść Użytkowników, w tym powodują obniżenie cen Usługi lub dodanie nowej usługi,
  • mają charakter wyłącznie administracyjny i nie pociągają za sobą negatywnych skutków dla Użytkowników,
 Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

13. W przypadku braku akceptacji zmian, o których mowa w ust. 12, Użytkownik może wypowiedzieć umowę, przy czym termin na realizację tego prawa nie może być krótszy niż do dnia wejścia w życie tych zmian.

 Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

14. WP w przypadku, o którym mowa w ust. 12, podaje do publicznej wiadomości przez publikację na swojej stronie internetowej treść proponowanych zmian, z wyprzedzeniem co najmniej miesiąca przed wprowadzeniem ich w życie. Okres ten może być krótszy, jeżeli publikacja aktu prawnego, z którego wynika konieczność wprowadzenia zmian, następuje z wyprzedzeniem krótszym niż miesiąc przed jego wejściem w życie lub okres taki wynika z decyzji Prezesa UKE, przy czym termin na realizację tego prawa nie może być krótszy niż do dnia wejścia w życie tych zmian.

 Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

15. Bezzwłocznie po publikacji, o której mowa w ust. 12, WP:

    1. doręcza na trwałym nośniku Użytkownikowi podane do publicznej wiadomości informacje, o których mowa w ust. 14, oraz
    2. informuje na trwałym nośniku Użytkownika o uprawnieniu, o którym mowa w ust. 14.
 Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

16. WP niezwłocznie informuje Użytkowników o zmianie swoich danych identyfikujących lub kontaktowych na trwałym nośniku w postaci odpowiadającej formie, w jakiej została zawarta umowa, chyba że Użytkownik złożył żądanie otrzymywania tych informacji na piśmie na wskazany adres korespondencyjny lub drogą elektroniczną na wskazany przez abonenta adres poczty elektronicznej lub adres elektroniczny innego środka komunikacji elektronicznej. Informacja o powyższych zmianach nie stanowi zmiany warunków umowy o świadczenie Usługi.

 Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

17. WP dla Użytkowników niebędących stroną umowy o świadczenie Usługi zawartej w formie pisemnej, elektronicznej lub dokumentowej niezwłocznie podaje do publicznej wiadomości przez publikację na swojej stronie internetowej informacje o zmianie swoich danych identyfikujących lub kontaktowych. Informacja o powyższych zmianach nie stanowi zmiany warunków umowy o świadczenie Usługi.

 Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

18. WP może dokonać jednostronnej zmiany warunków umowy o świadczenie Usługi zawartej na czas określony, jeżeli konieczność wprowadzenia zmiany wynika z innych obiektywnych okoliczności niż wskazane w ust. 12, na WP nie ma wpływu i których nie mógł przewidzieć, jeżeli możliwość wprowadzania zmiany przewidziano w treści umowy o świadczenie Usługi.

 Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

19. W przypadku braku akceptacji zmian, o których mowa w ust. 18, Użytkownik może wypowiedzieć umowę o świadczenie Usługi, przy czym termin na realizację tego prawa nie może być krótszy niż do dnia wejścia w życie tych zmian.

 Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

20. WP w przypadku, o którym mowa w ust. 18:

    1. doręcza Użytkownikowi będącemu stroną umowy o świadczenie Usługi treść każdej proponowanej zmiany na trwałym nośniku w postaci odpowiadającej formie, w jakiej zawarta została umowa, chyba że Użytkownik złożył żądanie określone w ust. 21,
    2. doręcza na piśmie Użytkownikowi niebędącemu stroną umowy o świadczenie Usługi zawartej w formie pisemnej, elektronicznej lub dokumentowej, który udostępnił adres korespondencyjny, na ten adres, treść każdej proponowanej zmiany, chyba że Użytkownik złożył żądanie określone w ust. 21,
    3. podaje do publicznej wiadomości przez publikację na swojej stronie internetowej treść każdej proponowanej zmiany z wyprzedzeniem co najmniej miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian w życie, informując jednocześnie Użytkownika o uprawnieniu, o którym mowa w ust. 19.
 Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

21. Użytkownik może żądać doręczania treści każdej proponowanej zmiany w formie innej niż wskazana w ust. 20, wskazując w tym celu adres korespondencyjny, adres poczty elektronicznej lub adres elektroniczny innego środka komunikacji elektronicznej, o ile dostawca usług komunikacji elektronicznej umożliwia korzystanie z innego środka komunikacji elektronicznej.

 Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

22. WP może dokonać jednostronnej zmiany warunków umowy o świadczenie Usługi zawartej na czas nieokreślony, jeżeli możliwość wprowadzania zmiany przewidziano w treści umowy, określając w umowie okoliczności, w których zmiana może nastąpić.

 Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

23. W przypadku braku akceptacji zmian, o których mowa w ust. 22, Użytkownik może wypowiedzieć umowę o świadczenie Usługi, przy czym termin na realizację tego prawa nie może być krótszy niż do dnia wejścia w życie tych zmian.

 Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

24. WP, w przypadku, o którym mowa w ust. 22:

a. doręcza Użytkownikowi treść każdej proponowanej zmiany na trwałym nośniku w postaci odpowiadającej formie, w jakiej zawarta została umowa, chyba że Użytkownik złożył żądanie określone ust. 23,

b. doręcza na piśmie Użytkownikowi niebędącemu stroną umowy o świadczenie Usługi zawartej w formie pisemnej, elektronicznej lub dokumentowej, który udostępnił adres korespondencyjny, na ten adres, treść każdej proponowanej zmiany, chyba że Użytkownik złożył żądanie określone w ust. 21,

c. podaje do publicznej wiadomości przez publikację na swojej stronie internetowej treść każdej proponowanej zmiany

- z wyprzedzeniem co najmniej miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian w życie informując jednocześnie Użytkownika o uprawnieniu, o którym mowa w ust. 23

 Nowy punkt regulaminu

VI. Zobowiązania WP

1. Dane dotyczące jakości Usługi, w szczególności minimalne oferowane poziomy jakości Usług
a. wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail;
b. wysyłanie i odbieranie załączników do e-mail do 100 mb;
c. nieograniczona pojemność skrzynki pocztowej

 Nowy punkt regulaminu

VI. Zobowiązania WP

4. Zakres działań podejmowanych przez WP w związku z przypadkami naruszenia bezpieczeństwa sieci lub usług, zagrożeniami takim naruszeniem lub podatnością na wystąpienie naruszenia, które mogą mieć wpływ na Usługę świadczoną Użytkownikowi oraz sposób informowania Użytkownika o tych działaniach został opisany w dokumencie: https://pomoc.o2.pl/polityka-antyspamowa.

 Nowy punkt regulaminu

VI. Zobowiązania WP

9. WP oświadcza, iż dokłada wszelkich starań, by usługa poczty elektronicznej świadczona była na najwyższym poziomie, przy czym WP:

    1. nie wyklucza czasowego zawieszenia świadczenia usługi poczty elektronicznej z przyczyn od WP niezależnych,
    2. zastrzega sobie prawo czasowego zawieszenia świadczenia usługi poczty elektronicznej w przypadku konieczności przeprowadzenia napraw lub konserwacji systemów obsługujących usługę poczty elektronicznej lub w związku z koniecznością ich modernizacji lub rozbudowy,
    3. zastrzega sobie prawo usunięcia wszystkich treści znajdujących się na danym koncie poczty elektronicznej, a także na wszystkich kontach obsługiwanych przez WP w przypadkach przewidzianych w przepisach prawa lub Regulaminie,
    4. nie świadczy usługi archiwizacji danych ani polegającej na wykonywani kopii zapasowych treści znajdujących się na danym koncie poczty elektronicznej, w szczególności kontaktów czy korespondencji elektronicznej danego użytkownika;
    5. nie gwarantuje minimalnych poziomów jakości świadczonej Usługi.

 

VI. Zobowiązania WP

7. WP oświadcza, iż dokłada wszelkich starań, by usługa poczty elektronicznej świadczona była na najwyższym poziomie, przy czym WP:

    1. nie wyklucza czasowego zawieszenia świadczenia usługi poczty elektronicznej z przyczyn od WP niezależnych,
    2. zastrzega sobie prawo czasowego zawieszenia świadczenia usługi poczty elektronicznej w przypadku konieczności przeprowadzenia napraw lub konserwacji systemów obsługujących usługę poczty elektronicznej lub w związku z koniecznością ich modernizacji lub rozbudowy,
    3. zastrzega sobie prawo usunięcia wszystkich treści znajdujących się na danym koncie poczty elektronicznej, a także na wszystkich kontach obsługiwanych przez WP w przypadkach przewidzianych w przepisach prawa lub Regulaminie,
    4. nie świadczy usługi archiwizacji danych ani polegającej na wykonywani kopii zapasowych treści znajdujących się na danym koncie poczty elektronicznej, w szczególności kontaktów czy korespondencji elektronicznej danego użytkownika.

VI. Zobowiązania WP

19. W przypadku, gdy nie został osiągnięty określony w umowie poziom jakości świadczonej usługi lub jeżeli WP nie zareagowała odpowiednio na naruszenie bezpieczeństwa, zagrożenie lub lukę w systemie bezpieczeństwa – Użytkownik może dochodzić odszkodowania na zasadach ogólnych

 Nowy punkt regulaminu

IX. Zmiany Regulaminu

IX. Wejście w życie Regulaminu

INFORMACJA

DOTYCZĄCA PRAWA ODSTĄPIENIA OD UMOWY


Aby zachować 14-dniowy termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Użytkownik wysłał informację o odstąpieniu przed upływem terminu na adres do kontaktów podany przez WP (na przykład pocztą lub pocztą elektroniczną).

W przypadku skutecznego odstąpienia od Usługi Konta Płatnego, Użytkownik otrzyma zwrot należności z tytułu zawartej umowy niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym WP została poinformowany o odstąpieniu od umowy. 


WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Wirtualna Polska Media S.A

  1. Żwirki i Wigury 16,

02-092 Warszawa

e-mail : ……………………..


Niniejszym oświadczam o moim odstąpieniu od umowy o świadczenie Usługi Konta poczty elektronicznej WP z datą zawarcia umowy:

Imię i nazwisko: ……………………..

Adres: ……………………..

Adres e-mail podany podczas rejestracji: ……………………..

Podpis: ……………………..

Data: ……………………..

 Nowy punkt regulaminu


16 września 2024 weszły w życie zmiany regulaminu.

W celu zapoznania się z nimi, przejdź na stronę: pomoc.o2.pl/regulamin 

Czego dotyczą zmiany w regulaminie?

  • Aktywacji 1login od WP - obecnie wszystkie skrzynki pocztowe mają aktywny 1login od WP
  • Metod samodzielnego resetu hasła 
  • Zabezpieczania skrzynek pocztowych 
  • Czasu odpowiedzi na reklamacje
  • Archiwizacji maili reklamowych


Zmian dotyczą zapisy:

Od 16 września 2024

Dotychczasowe brzmienie

III. Założenie konta 

4. Użytkownik wyraża zgodę na korzystanie z Konta 1login od WP. Założenie i korzystanie z Konta 1login od WP następuje zgodnie z regulaminem dostępnym tutaj.

III. Założenie konta 

4. Użytkownik Konta zostanie skierowany przez WP do procesu założenia Konta 1login od WP najpóźniej do dnia 16 maja 2024 roku. Użytkownik wyraża zgodę na korzystanie z Konta 1login od WP. Założenie i korzystanie z Konta 1login od WP następuje zgodnie z regulaminem dostępnym tutaj.

III. Założenie konta 

7. Zakładając Konto, Użytkownik jest zobowiązany do ustanowienia co najmniej jednej metody samodzielnej zmiany i odzyskiwania hasła do Konta, spośród metod udostępnianych w tym celu przez WP. WP zastrzega sobie możliwość zmiany dostępnych metod samodzielnej zmiany i odzyskiwania hasła do Konta. W przypadku gdy metoda wybrana uprzednio przez Użytkownika nie będzie już dostępna, Użytkownik zostanie o tym powiadomiony przez WP i jeśli będzie to jedyna metoda wykorzystywana przez Użytkownika, Użytkownik będzie zobowiązany do niezwłocznego ustanowienia innej metody, spośród metod udostępnianych w tym celu przez WP.

Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

3. WP jest uprawniona do zablokowania Konta w przypadku działania przez Użytkownika w sposób niezgodny z Regulaminem, prawem, naruszający prawa osób trzecich lub WP oraz ogólnie przyjętych norm obyczajowych. Ponadto WP przysługuje prawo do zablokowania Konta, a także podejmowania innych niezbędnych działań (takich jak np. zmiana hasła do Konta, blokada wysyłania wiadomości) jeśli jest to uzasadnione względami bezpieczeństwa (w szczególności: włamanie na Konto poczty elektronicznej, próba nadużycia przy płatnościach związanych z usługami Wirtualnej Polski, działania hakerskie) lub z innych, podobnych, ważnych i uzasadnionych powodów, które zostaną zakomunikowane Użytkownikowi. Zablokowanie Konta z przyczyn podanych w niniejszym punkcie Regulaminu trwa przez okres niezbędny do rozwiązania kwestii stanowiącej podstawę zablokowania Konta. Postanowienia niniejszego punktu Regulaminu nie wyłączają podejmowania przez WP innych działań, jeżeli są przewidziane postanowieniami Regulaminu lub przepisami prawa obowiązującymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika 

3. WP jest uprawniona do zablokowania Konta w przypadku działania przez Użytkownika w sposób niezgodny z Regulaminem, prawem, naruszający prawa osób trzecich lub WP oraz ogólnie przyjętych norm obyczajowych. Ponadto WP przysługuje prawo do zablokowania Konta, jeśli jest to uzasadnione względami bezpieczeństwa (w szczególności: włamanie na Konto poczty elektronicznej, próba nadużycia przy płatnościach związanych z usługami Wirtualnej Polski, działania hakerskie) lub z innych, podobnych, ważnych i uzasadnionych powodów, które zostaną zakomunikowane Użytkownikowi. Zablokowanie Konta z przyczyn podanych w niniejszym punkcie Regulaminu trwa przez okres niezbędny do rozwiązania kwestii stanowiącej podstawę zablokowania Konta. Postanowienia niniejszego punktu Regulaminu nie wyłączają podejmowania przez WP innych działań, jeżeli są przewidziane postanowieniami Regulaminu lub przepisami prawa obowiązującymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

IV.Prawa i obowiązki Użytkownika

6. WP może zaprzestać umożliwiania Użytkownikowi korzystania z Konta za pomocą określonego sposobu lub protokołu (takiego jak np. pop3/imap, SMTP, aplikacja mobilna itp.), jeżeli Użytkownik nie korzysta z Konta za pomocą tego sposobu lub protokołu przez 90 dni.

Nowy punkt regulaminu

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

7. Bez uprzedniej zgody WP, Użytkownik nie może przenieść na osobę trzecią praw ani obowiązków związanych z korzystaniem z Usługi. Użytkownik powinien powstrzymać się od udostępniania loginu lub hasła osobom trzecim. Użytkownik odpowiada jak za własne działanie lub zaniechanie za działania i zaniechania osób trzecich, którym udostępnił hasło lub login. WP nie jest zobowiązana do ujawniania hasła do Konta po śmierci jego Użytkownika.

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika

6. Bez uprzedniej zgody WP, Użytkownik nie może przenieść na osobę trzecią praw ani obowiązków związanych z korzystaniem z Usługi. Użytkownik powinien powstrzymać się od udostępniania loginu lub hasła osobom trzecim. Użytkownik odpowiada jak za własne działanie lub zaniechanie za działania i zaniechania osób trzecich, którym udostępnił hasło lub login.

VI. Dodatkowe zastrzeżenia

2. W ramach Usługi WP może usuwać z Konta Użytkownika listy elektroniczne nadane przez WP zawierające reklamy, informacje handlowe, oferty, itp. pochodzące od WP lub podmiotów współpracujących z WP. Usunięcie, o którym mowa w zdaniu poprzednim może nastąpić po upływie 60 dni od dostarczenia listu elektronicznego przez WP na Konto Użytkownika. Postanowienia niniejszego ustępu:

a)           nie dotyczą listów elektronicznych nadanych przez podmioty inne niż WP;

b)           nie ograniczają ani nie wyłączają możliwości usuwania listów elektronicznych w przypadkach określonych przez obowiązujące przepisy prawa lub inne postanowienia niniejszego Regulaminu.

Nowy punkt regulaminu

VIII. Reklamacje

2. WP jest zobowiązana udzielić odpowiedzi na reklamację Użytkownika w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania.

VIII. Reklamacje
2. WP rozpatruje reklamacje w terminie 7 dni roboczych od otrzymania reklamacji, przy czym okres ten może zostać przedłużony maksymalnie o kolejne 14 dni roboczych w przypadku, gdy rozpoznanie reklamacji wymaga dłuższego czasu. WP poinformuje Użytkownika o przedłużeniu okresu rozpoznania reklamacji, wskazując okres, o jaki ulegnie przedłużeniu rozpatrywanie reklamacji oraz przyczynę przedłużenia. Informacja o przedłużeniu rozpoznania reklamacji i jego przyczynie zostanie udzielona Użytkownikowi przed upływem siedmiodniowego okresu, o którym mowa w pierwszym zdaniu niniejszego postanowienia Regulaminu. W przypadku, gdy złożona reklamacja zawiera braki uniemożliwiające jej rozpatrzenie, WP o ile uzna, że jest to konieczne do prawidłowego rozpatrzenia reklamacji, niezwłocznie wzywa reklamującego do jej uzupełnienia, określając termin, nie krótszy niż 7 dni roboczych i zakres tego uzupełnienia, z pouczeniem, że nieuzupełnienie reklamacji w określonym terminie spowoduje pozostawienie reklamacji bez rozpoznania. Po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu reklamację pozostawia się bez rozpoznania.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.