Czym są klucze awaryjne?

Kiedy utracisz dostęp do swojego urządzenia z zainstalowaną aplikacją 1login, to klucze awaryjne są twoją "ostatnią deską ratunku" w przypadku aktywnego logowania dwustopniowego na twoim koncie 1 login od WP.

Po uruchomieniu logowania dwustopniowego otrzymasz komunikat z listą 24 unikalnych kluczy awaryjnych logowania. W przypadku zgubienia czy utraty dostępu do twojego telefonu z aplikacją 1login od WP te klucze umożliwią odzyskanie dostępu do konta 1login od WP.
Jeżeli zgubisz te klucze awaryjne to może wiązać się z utratą dostępu do twojego konta 1login od WP.
Pamiętaj, aby pobrać i zapisać klucze w innym miejscu nie związanym z usługą 1login od WP. Nie zapisuj kluczy na skrzynce WP Poczty lub Poczty O2 która jest powiązana z tym kontem 1login od WP ponieważ utrata dostępu do 1login od WP wiąże się z utratą dostępu do powiązanych skrzynek pocztowych.
W przypadku zgubienia telefonu z zainstalowaną aplikacją i aktywnym logowaniem dwustopniowym, instalacja aplikacji na nowym urządzeniu w celu weryfikacji będzie niemożliwa. Wynika to z tego, że logowanie do aplikacji też musi zostać potwierdzone na koncie 1login od WP.

Uwaga: każdy klucz możesz wykorzystać tylko raz. Po wykorzystaniu ostatniego klucza otrzymasz możliwość wygenerowania nowych 24 kluczy awaryjnych. Po zalogowaniu do profilu w zakładce bezpieczeństwo w każdym momencie możesz wygenerować listę nowych 24 kluczy.
Ważne: przy wygenerowaniu nowej listy kluczy, niezużyte klucze z wcześniejszej listy stracą swoją ważność i nie można ich już wykorzystać.

Plik z kluczami, który pobierze się na Twoje urządzenie po kliknięciu Pobierz i przejdź dalej będzie nosił nazwę klucze_awaryjne wraz z datą ich pobrania.


Jeżeli chcesz się zalogować do konta 1login od WP, a nie posiadasz w danym momencie urządzenia, na którym masz zainstalowaną aplikację 1login od WP, możesz skorzystać z jednego z kluczy awaryjnych otrzymanych w trakcie aktywacji logowania dwustopniowego.

Przy próbie logowania do konta otrzymasz komunikat zależny od formy logowania dwustopniowego aktywowanego na koncie 1login od WP.

Komunikat w przypadku logowania powiadomieniem                                                                                        
    Komunikat w przypadku logowania kodem.


                                                                                           

Komunikat w przypadku logowania kodem.W obu przypadkach wybierz opcję wypróbuj inny sposób, która doprowadzi do tego ekranu, na którym musisz wybrać opcję "użyj klucza awaryjnego".


Po przejściu dalej zobaczysz ekran na którym otrzymasz prośbę o wpisanie klucza z listy zapasowej 24 kluczy. Ważne, że na komunikacie jest podany numer klucza z listy tych 24 kluczy, który należy podać (zakres 1-24).
Ważne każdy klucz wykorzystany może być tylko jeden raz, po wykorzystaniu ostatniego klucza otrzymasz możliwość wygenerowania nowych 24 kluczy awaryjnych.

Po zalogowaniu do profilu w zakładce bezpieczeństwo w każdym momencie możesz wygenerować listę nowych 24 kluczy.
Ważne: przy wygenerowaniu nowej listy kluczy niezużyte z wcześniejszej listy tracą swoją ważność i nie można ich już wykorzystać.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.